Raymond Weil Bayan Saat Modelleri, Raymond Weil Bayan Saat

0212 909 45 89

10 yıldır en güvenilir orijinal saat sitesi...

Raymond Weil Saat

Raymond Weil Bayan Saatleri

Raymond Weil ismi duyulunca insanın aklına yüzlerce yıldır saat üreten bir İsviçre firması geliyor. Raymond Weil’ın bir İsviçre firması olduğu doğru fakat geçmişi sanıldığı kadar eski değil fakat tasarımlarıyla yüz yıllık gelenekten gelen bir saat tasarımcısı olma algısının içini doldurduğunu söylemek de gayet mümkün.

Raymond Weil aslında 1976 yılında, saat endüstrisinin lüks saatler açısından pek de parlak olmayan bir döneminde sahneye çıkıyor. Bu dönemde Japonya’da üretilen ucuz ve kullanışlı saatler tüm dünyada hızla yaygınlaşırken, İsviçreli saat üreticilerini batma noktasına getirdiğinde, Raymond Weil sektördeki tüm bu göstergeleri göz ardı ederek saat tasarımına girişiyor. Günümüzde halen en çok tercih edilen tasarımcı saatlerinden biri oluşundan bu kararında yanılmadığı ispatlanmış oluyor.

Raymond Weil 1976 yılında sahneye çıkışından bugüne değin, yüksek kalitede işçilikle üretilmiş, lüks saatleri piyasanın beğenisine sunuyor. Raymond Weil aynı zamanda lüks saatleri makul fiyatlara satan bir tasarımcı olarak biliniyor.

Raymond Weil kasa tasarımlarında paslanmaz çelik, altın, titanyum ve altın/çelik alaşımı kullanıyor. Raymon Weil saat modellerinin sağlamlığı da zaten bu malzeme tercihlerinden kaynaklanıyor. Su geçirmezlik özelliği modelden modele farklılık göstermesine rağmen, modellerin büyük çoğunluğu 200 metreye kadar su geçirmiyor.

Raymond Weil saat yüzlerinde safir kristal kullanıyor. Bu sayede Raymond Weil modelleri çizilmeye ve darbelere karşı dayanıklı olarak üretiliyor.

Raymond Weil, yıllar boyunca sorunsuz çalışacak saatler üretme konusunda tutkulu bir yaklaşım sergiliyor. Saat parçalarında yalnızca İsviçre üretimi komponentler kullanıyor. Raymond Weil mekanizma olarak hem otomatik mekanik hem de quartz mekanizma tercih ediyor. Quartz mekanizmaları saatlerin, mekaniklere göre biraz daha ucuz tarafta yer aldığı biliniyor.

Raymond Weil Saat Modelleri

Raymond Weil saatlerinde ciddi anlamda bir teknolojik yenilik göze çarpmıyor. Raymond Weil saat modelleri bazı modellerinde karmaşık tasarımlar ve ilginç ögeler kullansa da daha çok modern geleneksel olarak adlandırılabilecek bir tasarım çizgisini benimsiyor. Raymond Weil’ın bazı tasarımlarında altın hatta mücevher kullandığı da bilinen bir gerçek.

Raymond Weil’in tasarımda modern geleneksel bir çizgi yakalamış olması, sportif çizgide saatler tasarlamadığı anlamına gelmiyor fakat Raymond Weil sportif modellerinde parlak renkler, agresif çizgiler, sıra dışı tasarım ögeleri görmek mümkün değil. Raymond Weil daha çok sportif çizgiyi kendi geleneksel hatlarıyla yeniden şekillendirmiş gibi görünüyor.

Bu tasarım çizgilerinden de anlaşılabileceği üzere Raymond Weil saat modelleri, iş dünyasında ve resmi giyimle kombinlenebilecek nitelikte tasarlanıyor.

Raymond Weil ayrıca limited edition saatleriyle biliniyor. Yalnızca birkaç yüz tane ürettiği modelleriyle saat tasarımında imza niteliğinde olan ürünleri bünyesinde barındırdığı gibi aynı zamanda kullanıcılarına özel ve özgün olma imkanını veriyor. Bu bağlamda Raymond Weil, iki kullanıcısı yan yana geldiğinde, ikisinin de kolunda aynı model tasarım olması olanağını büyük ölçüde ortadan kaldırarak, hızlı moda akımına kaşı koyuyor.

Raymond Weil tasarımları, bir ömür kullanılabilecek modellerden oluşuyor ve her üç yılda bir bakıma girmeleri gerekiyor. Raymond Weil kullanıcılarına her üç yılda bir saatleri kendilerine göndermelerini ve bakımlarını yaptırmalarını tavsiye ediyor. Bu bakımlar yaptırılmasa dahi yıllar boyunca sorunsuz çalışna Raymond Weil modelleri, bakımların yaptırılması halinde nesilden nesile geçecek derecede sağlam üretilmiş saatler arasında da yer alıyor.

Raymond Weil saatlerin en önemli özelliklerinden biri de saatlerin fabrikadan çıkış öncesi çok titiz kalite kontrol testlerine tabi tutulması. Bu testler sayesinde, defolu bir Raymond Weil saate rastlamak neredeyse imkansız.

Raymond Weil markası, diğer İsviçre markalarına nazaran oyuna daha geç katılmış olmasına rağmen, onların yanında hak ettiği yeri çoktan almış başarılı bir marka. Bu başarısının altında yatan neden tasarımdaki profesyonellik ve işçilikteki kusursuzluk.

Raymond Weil modelleri geniş bir çeşitlilik sunuyor. Saatte altın ve mücevher seven müşterilerine dahi hitap edebiliyor.

Raymond Weil lüks bir saat edinmek isteyen fakat saatini herkesin de kolunda görmek istemeyen kullanıcılar için gerçekten de kusursuz bir seçim.

Raymond Weil saatlerinin tasarımdaki sadelik ve geleneksellik çizgisini Raymond Weil saatlerinin tüm koleksiyonlarında görmek mümkün. Raymond Weil modellerinde cesaretsiz bir tavırla saat boyutlarını küçültüp, kordonları inceltip kolaya kaçmamış. Aksine tüm modellerinde mevcut trendlere aldırış etmeden karakteristik tasarımlara imza atmış. Daha eski modellerindeki koyu renk kayış kullanımı, yeni saat modellerinde de görülüyor. Renk kullanımlarında ise kesinlikle donuk ve soluk dokunuşlara yer vermemiş. Aksine, Raymond Weil saat modelleri, iş hayatının çetin yapısını yansıtan koyu renklerde tasarlanmış.

Estetik bir dokunuşu, olağanüstü bir zarafetle birleştiren inci rengi ve bordo kayışlı zarif modeller ise, Raymond Weil’in saat modelleri kategorisinde imzası olma niteliği taşıyor.

Raymond Weil Saat Fiyatları

Raymond Weil saat fiyatları, lüks saat fiyatlarıyla kıyaslandığında makul ve orta derecede fiyatlandırılmış fiyat kategorilerine denk düşüyor. Bu da Raymond Weil saatleri kaliteyi ve tarzı görece daha ucuza edinebildiğiniz bir marka haline getiriyor.

Hizlisaat.com sitesi, Raymond Weil saatlerinde, tüm modeller için çok çeşitli fiyat alternatiflerin sunuyor.

Hizlisaat.com sitesinde Raymond Weil saatler için %55’lere varan indirimlere rastlamak mümkün. Alışverişlerinizde saatleriniz kargoya veriliyor ve sms ve e-mail ile kargo takip ve güncelleme hizmeti sunuluyor. Raymond Weil saatlerin tamamı adınıza düzenlenmiş fatura ve orijinallik sertifikasıyla gönderiliyor.

TÜM RAYMOND WEİL BAYAN SAATLER