Corum Erkek Saat Modelleri, Corum Erkek Saat

0212 909 45 89

10 yıldır en güvenilir orijinal saat sitesi...

Corum Saat

Corum Erkek Saatleri

1955 yılında İsviçre’de Gaston Ries ve yeğeni Renee Bannwart tarafından kurulan Corum saat, İsviçreli lüks saat markalarının en gençleri arasında yerini almaktadır. Olağandışı, hatta bazen oldukça cesaret isteyen kasa ve kadran tasarımlarına imza atan Corum saat, geçmişten bugüne kadar yaptığı çalışmalarda sıradan olmamanın çizgilerini taşımaktadır. Firma, 1999 yılında modanın ünlü ve başarılı markası Gucci için saatler üreten Severin Wunderman tarafından satın alındı. Moda dünyasının saatlerinin pırıltılı dünyasında yapılan belki de aşırı cesaretli girişimlerle geçen birkaç yıldan sonra Severin Wunderman, Corum markasını saat sektöründe çok daha meziyetli bir yola soktu. Wunderman’ın 2008 yılında vefatı sonrasında genel müdür Antonio Calce’nin Severin Wunderman’ın oğlu ile Micheal ile yaptığı ortak bir çalışmanın sonucunda ortaya çıkarılan koleksiyon, her iki markanın da izlerine göre biçimlendirildi. Corum markası, kendi eşsiz ürünlerini üretebilmek adına ürün geliştirme ekibini büyüttü ve modernleştirdi. Zaten bu yüzden de İsviçreli firmanın tüm personeli, yeni teknolojik donanımlarla büyük bir azimle çalışan profesyonel saatçilerden oluşturuldu.

2013 yılında Corum saat, Çin’in ünlü Haidian Holdings Limited Grubu tarafından satın alınmış olup; bugün Citychamp Izle&Mücevharat Ltd. adı altında ticari faaliyetlerine devam etmektedir.

Corum Saat Modelleri

Birçok farklı ve eşsiz saat tasarımına imzasını atan ünü İsviçre markasının modelleri arasında Amiral Kupası, Kabarcık, Buckingham, Romvlvs, Golden Bridge, Tourbillon ve Klasik, Coin Izle ve Artisan gibi Corum saat modelleri yer almaktadır.

Amiral Kupası yarışları ilk defa 1957 yılında yapıldı. Amiral Kupası yarışları adına ilk kez Corum saat tarafından geliştirilen bu model, markanın büyük ününe yol açtı. Kare şeklide tasarlanan kasa yapısı ve kasanın arkasına elle kazınmış bulunan yelkenli deseni büyük ilgiye yol açtı. Kadran içerisinde bulunan on iki ayrılmaz denizci flaması ile büyük yelken yarışmaları ve prestijli denizciler tarafından büyük beğeni kazanırken, modelin eşsiz estetik tasarımında firmanın tarihçesine bağlı kalınmıştır. Erkek Corum Amiral Kupası saatleri, 35mm’den 48mm’ye kadar değişiklik gösterirken, bayan versiyonları 26mm’den 34mm arasında değişiklik göstermektedir. Altın, sarı altın, iki ton, paslanmaz çelik, titanyum ve kauçuk kayış tasarımlarının da arasında bulunduğu koleksiyon eşsiz tasarım işçiliği ile buluşturulmuştur. Bu model eşsiz özelliklerle donatılmış olup; ayın döngüsü, gelgit zamanları, su seviyelerinin tahmini ve akımların gücünü göstermektedir.

Kabarcık model, 2000’li yılların başından beri üretilmekte olup; Corum saatin en ikonik ve tanınmış saat modelleri arasında yerini almaktadır. Saat, cesur tasarımı ve sıradışı büyük safir cam yüzeyi ile tüm dikkatleri üzerine çekmiştir. Farklı özelliklere sahip çeşitleri bulunmaktadır.

Buckingham modeli, 1960’larda piyasaya sürülmesine rağmen halen üretimine devam edilmektedir. Timsah derisi ve paslanmaz çelik kayış seçenekleri ile kare kadrana sahip olan model, müşterilerin beğenisine sunulmaktadır.

1966 yılında üretimi gerçekleştirilen Romvlvs modeli, ilk kez kadran içerisine değil de kadran kenarlarına işlenen rakamları ile tüm dikkatleri üzerine toplamıştır. Paslanmaz çelik kayışlar ile tamamlanan modelde beyaz ve sarı altın seçenekleri bulunmaktadır.

Golden Bridge koleksiyonu, dünyada inanılmaz bir etki yaratarak beğenilere sunulmuştur. Saatin üzerinde bulunan altın köprü, havada yüzer gibi görünürken 18k altın, platin ve eşsiz elmas tasarımları ile adından bahsettirmeyi başarmıştır. Corum’un 50.yıldönümüne istinaden 21.yüzyılda Golden Bridge’in 80’lerdeki modeli çağdaş bir yorumla yeniden beğenileri toplamıştır.

En fazla tanınan modeller arasında yerini alan Coin Izle modelinin arkasında kapak yerine bir Coin Izle altın sikkesi yer almaktadır. ABD Başkanları ve birçok önemli sayıda şahıslar tarafından özellikle tercih edilen modele sahip olmak bir ayrıcalık haline gelmiştir.

Tourbillon ve Klasik koleksiyon, elmas ve safir kaplı muhteşem ve benzersiz işçiliği ile gözleri kamaştırmaktadır.

Artisan saat modeli, vahşi hayvanların tasvir edildiği hatta içerisinde tarih sahnelerinin tanımlandığı son derece göz alıcı bir modeldir. Çok az sayıda saat ustasının bildiği tekniklerle işlenen model, Corum saatin başyapıtları arasında yerini almaktadır. 

Mükemmellikte kabul görmüş olan Corum saat modelleri, estetik çekiciliği ve eşsiz teknik özellikleri ile markasının değer karşılığını tam olarak vermektedir. 1955 yılından beri uzmanlığını geliştirerek sürdüren ünlü marka, yaratıcı, cesaretli, yenilikçi ve modern bakış açısıyla güçlü bir yol izlemeye devam etmektedir. Tarihine sadık kalarak geliştirdiği ikonik koleksiyonlarında süreklilik arz etmektedir.

Corum Saat Fiyatları

Corum saat fiyatları, markasıyla taşıdığı şıklık ve eşsiz görünümü meraklılarına kaliteden vazgeçemeyecekleri bir durumu da beraberinde getirmektedir. Fiyatlar her modele ve kullanılan malzemelere göre değişiklik gösterirken yüksek fiyat skalası ile satışa sunulmaktadır. Çoğu modelde sınırlı sayıda üretime giden marka, kullandığı elmas ve safir taşlarla saatlerine ayrı bir değer kazandırmakta olup; lüks saat meraklılarına da bu eşsiz saat tasarımlarına sahip olmanın avantajlarına sunmaktadır. Corum saat modellerine ve daha fazlasına hizlisaat.com’dan ulaşmanız mümkün olmakla birlikte kişiye özel kampanyalar ve garantili satış anlayışına sahip hizmetler sizlere sunulmaktadır. Taksit imkanı ile de dilediğiniz saat modeli ve markasına ulaşmanız sağlanmaktadır. Modeller, çeşitler, tasarımlar, kordon ve kadran seçimlerinin arasından kendinize en uygun olanını bularak kaliteye rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Cesaret isteyen eşsiz tasarımların ünlü İsviçre markasının mükemmel yorumu ile buluştuğu Corum saat, hizlisaat.com’un oldukça geniş ürün skalası arasında yerini alarak kendinize en uygun olan saati seçmeniz için beğenilerinize sunulmaktadır.

TÜM CORUM ERKEK SAATLER