Gant Erkek Saat Modelleri, Gant Erkek Saat

0212 909 45 89

10 yıldır en güvenilir orijinal saat sitesi...

Gant Saat

Gant Erkek Saatleri

Gant saat üretim yolculuğuna başlama konusunda tüm diğer saat üreticilerinden ciddi anlamda ayrışmaktadır. Gant aslında 1910 yılında kurulmuş olan ve ünlü markalara tekstil ürünleri üreten, kendi kıyafetleri de kendi markası altında pazarlayan bir fason üreticiyken, saat üretimine de atılmış ve bu alanda tabir yerindeyse tam bir devrime imza atmayı başarabilmiştir.

Gant bugün, çizgi ötesi tasarımlarıyla, günlük kullanımı, sportif bir bakış açısıyla harmanlamış modelleriyle biliniyor. Gant zaman tutuculuktaki keskinliği ve doğruluğu ise İsviçre’deki Quartz hareketinde edindiği mekanizmalarla en az bir İsviçre üretimi saat kadar doğru ve güvenilir şekilde sağlıyor.

Gant eski saat yapımı geleneklerini, paslanmaz çelik bir kasa, pleksiglas bir cam ve epoksi kaplı döner bir çerçeve ile birleştirerek günümüze taşıyor.

Tasarımlarında, stil sahibi gri renkleri öne çıkaran Gant, tasarımlarında lacivert ve turuncuya da yer veriyor. Gant saat modellerinin ayıt edici özelliği paslanmaz çelikten üretilen, ağ şeklinde kordonları.

Gant’ın saat piyasasında ağırlığını hissettirmesi yalnızca iki yıl gibi kısa bir sürede gerçekleşti. 2003 yılında dünya çapında distribütörlüklerle dağıtım ağını genişletmeye başlayan Gant, özellikle Gant’ı bir tekstil markası olarak tanıyan ülkelerde olağanüstü bir başarıya ulaştı.

Gant Saat Modelleri

Gant saat modelleri bir fiyat performans ürünü olarak değerlendirilebilecek derecede bir şıklıkla üretiliyor ve muadillerinden çok daha uygun fiyatlarla satılıyorlar. Gelenekselliğe bir vurgu olarak, Gant saatlerde halen ağ tipi, paslanmaz çelik kordon tasarımı kullanılıyor ve bu görüntüsüyle retro severlere de hitap ediyor.

Buna rağmen Gant saat modelleri için çağın gerisinde kalmış yorumunu yapmak mümkün değil zira Gant kordon tasarımlarında geleneksel tasarım modellerini izlese de kasa tasarımlarında yenilikçi çizgilere doğru kayıyor.

Gant daha çok pastel ve koyu renkleri tercih ediyor ve bu tercih Gant’a ciddi anlamda bir şıklık algısı katıyor.

Gant tasarımları gündelik kullanıma uygun olduğu kadar, özel günler ve gecelerde kullanılarak, şıklığınızın uzantısı bir aksesuar olmaya da aday.

Gant’ın tasarımlarında kullandığı sportif çizgi, saatiniz ne kadar geleneksel çizgilerle tasarlanmış olursa olsun koşuya çıktığınızda dahi kullanabileceğiniz bir alternatif oluştururken, tasarımdaki klasikleşmiş dokunuşlar bir yönetim kurulu toplantısında takım elbisenizi kombinleyebileceğiniz bir aksesuar vazifesi de görebiliyor.

Gant’ın tasarımlarında yeşil ve lacivert renklere ağırlık vermesinin ardında çok akıllıca bir neden yatıyor. Saatlerde bu renkler köklülüğü temsil ediyor ve Gant modellerini babadan oğula geçebilecek yadigar saatler kategorisine sokuyor. Öte yandan Gant’ın sıklıkla tercih ettiği gri renk ciddiyetin ve stilin bir göstergesi. Gant tasarımlarına genç ve dinamik bir dounuş eklemek istediğinde genellikle turuncu renkleri kullanıyor. Turuncu renklerle yaptığı küçük dokunuşlar sayesinde, abartıya kaçmadan, tasarımların günümüzü yakalayabilmesini sağlıyor.

Gant’ın diğer saat tasarımcılarında ayrıştığı noktalardan bir diğeri de saat yüzlerinde kullandığı cesur ve asimetri tasarım öğeleri. Gant kronometreleri ve diğer bilgi yardımcılarını saatin yüzüne dağıtmak yerine alt kısmında toplayabiliyor veya saykodelik bir dokunuşla hemen saat yüzünün kenarına sanki saatin üçünde küçük başka bir saat varmışçasına iliştirebiliyor.

Gant ağ görünümlü kordonlarını yalnızca paslanmaz çelik kordonlara uygulamıyor. Özellikle kanvas kordonlarda uyguladığı ağ görünümü, oldukça incelikli bir gündelik kullanım aksesuarı vazifesi gören Gant saat modelleri olma özelliği taşıyor.

Gant başlangıçta yalnızca tek tip saat tasarlarken, bu alandaki başarısını kanıtladıktan sonra çok çeşitli şık saat modelleri tasarlamaya soyundu. Gant saat modelleri çok geniş bir yelpazede zarafet alternatifi sunuyor. Gant saat modelleri klasik Avrupalı yönüyle yuvarlak hatlar sunarken, bu Avrupalılığı çağdaş Amerikan yaklaşımıyla birleştiriyor.

Gant saat modellerinde de göze çarpan renkler klasik ve alışılagelmiş Gant tasarımlarının izlerini taşıyor. Gant saat modellerinin tümünde yeşil, lacivert ve turuncu kullanımlar göze çarpıyor. Bu renklerin yanına yeni dönemde bir de bordo eklenmiş.

Gant saat modeli tasarımlarını küçük tutmaktan kaçınmış. Zarif ve şık bir tasarımı, büyük bir saatle vermeyi çok iyi başarmış.

Paslanmaz çelik kordonların arasına atılmış, altın rengi şeritler, metalik gri kullanımla birlikte birleştirilerek aynı anda hem ciddiyet hem de zarafet imgeleri başarıyla işlenmiş.

Gant saat modellerinin en çarpıcı modellerinden biri ise ince kordonlu yuvarlak modeller. Bu modeller parlak renklerle ve üç farklı renk alternatifleriyle geliyor. Kahverengi, turuncu ve bordo renklerin kullanıldığı ince kordonlu modeller günün her saatinde kullanılabilecek derece sade tasarlanmış.

Gant tasarım itibariyle hem gündelik kullanılabilecek hem de özel gün ve gecelerde kullanılabilecek saatleri tek bir tasarım altında toplama yolunu seçmiş. Buna rağmen, daha abiye kıyafetlerle tercih dilebilecek taşlı modelleri tasarlamaktan da geri durmamış ve bu konuda da ciddi bir tasarım başarısına imza atmış.

Gant saat modellerinin imzası niteliğinde olan zümrüt yelişi model, birçok farklı saat modelinde kullanılmış. Üstelik bazı saat modellerinde, zümrüt yeşili saatin, kordonu da deri ve zümrüt yeşili olarak düşünülmüş. Gant bu tasarımlarıyla gelenekçiliğe ve nesilden nesile geçecek yadigar olma özelliğine açıkça oynuyor.

Gant Saat Fiyatları

Hem erkek modelleri hem de kadın modelleri için Gant saat fiyatları hizlisaat.com sitesi üzerinde farklı kategoriler altında sunulmuş. Hizlisaat.com Gant saatlerinde %10’a varan indirimler sunuyor ve özel fiyat avantajlarıyla bu çizgi üstü saatleri, cazip fiyatlardan alıcıyla buluşturuyor. Yapacağınız alışverişlerde tüm Gant saatleri adınıza düzenlenmiş fatura ile teslim ediliyor.

TÜM GANT ERKEK SAATLER