U Boat Erkek Saat Modelleri, U Boat Erkek Saat

0212 909 45 89

10 yıldır en güvenilir orijinal saat sitesi...

U Boat Saat

U Boat Erkek Saatleri

U-BOAT hem dizaynı hem de üretimi Italya’da yapılan nadir ve değerli saat markalarından birisidir.  Marka güncelliğini ve popülaritesini yeni yeni kazanmakla birlikte mazisi oldukça eskiye dayanan, şıklığı ve sağlamlığının yanında asil duruşu ile de göz dolduran bir markadır.

U-Boat saat modelleri güçlü kimlikleriyle tanınır. 1942 yılında ismini aldıkları II.Dünya Savaşı’na damgasını vurmuş denizaltının agresif ve iri boyutu belirgin tasarımıdır. Her bir saat İtalya’da el işçiliğiyle yapılır ve her küçük ayrıntı Italo Fontana’nın kendisi tarafından büyük bir titizlikle denetlenir.

Markanın ortaya çıkış hikayesi  İkinci Dünya Savaşı zamanların tekabül eder.  1942 yılında İtalyan Donanması yani Marina Militare, o dönemin güzide askerleri; komandoları ve deniz subayları için bir saat yaptırmak ister. Araştırmaları onu Officine Fontana firmasına yönlendirir. Görüşmeler yapılır,  sipariş verilir. Fakat o dönemin zorlu savaş koşulları ve birtakım aksaklıklar neticesiyle bu sipariş asla üretim safhasına geçemez. Böylelikle proje tarihin tozlu raflarına kalkar.

Takvimler 1990lı yılları gösterdiği zaman Officine Fontana firmasının sahibi olan aile bireylerinden biri olan İtalyan dizaynır Italo Fontana, İtalyan Donanmasının sipariş etmiş olduğu saat ile ilgili plan ve eskizleri bulur ve orijinal çizimlere sadık kalarak saati tamamlar ve  markayı hayata geçirir.
o dönemde marka için, II. Dünya Savaşı’na damgasını vurmuş, ikonik denizaltı “ U-Boot ”un İngilizce’deki ismi tercih edilir; markanın adı U-BOAT olur ve hayata böyle geçer.

Kurulan bu marka ilk zamanlarda Lucca’da küçük bir atölyede hayat bulmuştur. ilk U-BOAT saatler, Bay Italo Fontana’nın tedbirli davranması neticesi ile Asya menşeili ( Myota ) ve pilli mekanizmalarla üretilir. Kantin yani orijinal adıyla Canteen tipi olarak adlandırılan ve kurma kolunun  bir kapak kapatılarak   ve bu kapağı kasaya bağlayarak korumaya yönelik geliştirilip değiştirilen tasarım fazla zaman geçmeden markanın logosu  haline gelmiştir.

U-Boat Saat Modelleri

Son yılların büyük saat trendi ile de paralel çizgide seyrederek kısa zamanda popüler olan U-BOAT’lar başarılı satış grafiğinin de etkisi ile ve daha yüksek segmentleri hedef alarak ve ETA/Unitas kalibreli modeller piyasaya sürmüştür.

  • U-42

İsmiyle 1942’de ilk eskizleri çizilen saate atıf yapan bu koleksiyon hayata geçmese de markanın öncüsü olan saatin güncellenmiş tasarımıdır. Her biri farklı zanaatkarların el işçiliğiyle tasarlanmış olan bu koleksiyon oldukça emsalsiz ve özgün bir koleksiyondur.

  • CHIMERA

Koleksiyonun ayırt edici özelliği ikonikleşmiş kasası ile göze çarpan kurma kolu ve sürgüsü. Bu koleksiyondaki saatler güçlü bir karaktere sahip.  Italo’nun nostalji tutkusunun nesneleştirilmiş hali.

Eşsiz tasarımıyla oldukça maskulen bir karaktere sahip olan Chimera, geniş ve 5 vida ile tutturulmuş oldukça sağlam camıyla kullanım kolaylığı sağlıyor.

  • CLASSICO

Klasik koleksiyon Italo’nun o geçici moda akımları gibi olmayan, zamansızlık ve ölümsüzlük fikrini temsil ediyor.

Klasik saatler Italo’nun deyimiyle “güçlü karaktere sahip” kadın ve erkekler için tasarlanmıştır.

Ordunun cesaretinden ilham alan bu tasarım geniş kadranı ile U-Boat erkek ve kadın saatlerinin temel tarzını yansıtıyor.

  • CAPSULE

1300’lerin başında yapılmış olan derinlik göstergesinden ilham alınan bu koleksiyondaki saatleri cam kelepçeleri için patentli bir sistem kullanır. Ve camlar basınca dayanıklılığı garanti ediyor.

U Boat erkek saat modellerinden Capsule, daha yuvarlak ve klasik görünümüyle şıklığın anahtar parçalarından.

  • PRECIOUS

Pecious koleksiyonu markanın en pahalı koleksiyonu olma özelliğinin dışında İtalyan ustalar tarafından, özenle seçilmiş kıymetli taşlarla taçlandırılmış bir seridir.


Tüm U-Boat saat modelleri ve u-boat saat kayışları, dikkatli bir şekilde seçilen derilerden ve malzemelerden,  İtalya'da uzman ustalar tarafından tamamen el yapımı olarak üretilir. Ayrıntılara dikkat ve özen, tüm üretim sürecine nüfuz eden ve gerçekte "İtalya'da yapılmış" gibi ufak bir ayrıntıyla sonuçlanır. "Prestige" koleksiyonundaki kayışlar, ince işlenmiş ve derilerin elle rafine edilmesi sonucunda seçilerek kullanıcılarına kendilerini özel hissettirme lüksüne sahiptir.  ‘’Vintage" koleksiyonundaki kayışlar dana derisinden elde edilir,  el yapımıdır ve geleneksel zanaatkâr tekniklerini kullanarak kayışa doğal olarak bir görünüm ve his verilir. Tamamı el işçiliğidir.

Hiç şüphesiz U-BOAT, hiçbir sınır tanımayan, koşulları, kuralları olmayan Italo'nun yaratıcılığının aynasıdır. Bu yaratıcı içgüdünün içinden, güneş gözlüğü, kemer ve anahtarlık içeren markanın aynı özgün kimliğini içeren yeni bir aksesuar satırı gelmiştir. Tamamıyla Italo tarafından tasarlanmış ve İtalya'da üretilen bu aksesuarlar, İtalya'da uzman ustalar tarafından el yapımı bronz, titanyum ve ince deriler gibi normalde saatler için kullanılan çeşitli malzemelerin benzersiz ve kusursuz kombinasyonları ile karakterize edilmiştir.

Benzersiz bir yazı aracı olan ve gururla "Toskana'da yapılmış" ibaresini üzerinde taşıyan, göz alıcı tasarım, benzer ayrıntıları, şekilleri, tasarımları ve renkleri olan bu kalemler markanın özel ürünlerinden biridir.Timanyondan ve bronzdan gibi  yeryüzünde  en zor bulunan malzemeler ve tamamen  el işçiliği ile hazırlanmış  kalemler , U-BOAT saatleri gibi markanın  kimliği ve karakterinin dengeli bir karışımıdır. Güçlü görünümü, tüm U-BOAT marka yaratmalarıyla paylaştığı güç hissiyle nüfuz etmektedir.

Günümüz U-BOAT’larının hepsi İsviçre menşeili kalibreler kullanılarak fakat yine İtalya/Lucca’da üretilmeye devam etmektedir.

 

U-Boat Saat Fiyatları

 

U-Boat saat fiyatlarıı hizlisaat.com güvencesi ile sizlerle. İtalyan şıklığını yakalamak için sitemizi ziyaret etmeniz yeterli. U-Boat saatler farklı tarz ve modelleriyle sitemizde sizi bekliyor. Buna ek  hizlisaat.com güzel indirim fırsatları ve taksit imkanları ile size bol seçenek sunuyor. Her zaman önceliğimiz sizin güven ve memnuniyetiniz.

U-Boat Saat modelleri kaliteli ve asil duruşunun ardındaki etiket ile de bu saate sahip olmak isteyen siz değerli müşterilerine etkili bir ayrıcalık sunmaktadır. hizlisaat.com ve U-Boat işbirliği içerisinde gerçekleşen Türkiye satışları, sitenin sunduğu kaliteli ve benzersiz tekliflere ek olarak olağanüstü indirimler ve kampanya günlerini de kıvançla sizlere sunmaktadır. Ödemelerinizi kredi kartı ile taksitli ödeme seçeneğine ek olarak kapıda ödeme fırsatı da sunan hizlisaat.com hizmetinize sunulmuştur. Her an devam eden indirim, avantaj ve sürpriz tekliflere ek olarak sunulan uygun fiyat ayrıcalıklarından hizlisaat.com sitesini ziyaret edip,  U-Boat  Saat fiyatları için sunulan tekliflere göz atarak bu fırsatları değerlendirebilirsiniz.  Sitede daha ayrıntılı inceleyebileceğiniz U-Boat  Modelleri  darbelere dayanıklı cam ve  mineral materyallerinden üretildiği ayrıntısı gibi ayrıntılara sahip olabilirsiniz.

TÜM U BOAT ERKEK SAATLER